תפריט ראשי
Facebook
תפריט קטגוריות

נרות הופי

הטיפול בנרות הופי איננה שיטת טיפול חדשה אלא עתיקה מאוד, עוד מימי היוונים הקדמונים אשר בתחילה אכן השתמשו בנרות לשם ניקוי והקלה על בעיות אוזניים ולאחר מכן לטיהור כללי בטקסים שונים. במשך הדורות שיטה זו השתרשה באמריקה ע”י שבט ההופי האינדיאני שמקום מושבו באריזונה . פירושו של השם הופי הוא האיש השלו.מפרוש השם אנו למדים כי השפעתו של הנר היא גם על הרובד הנפשי כמו על הרובד הפיסי.

מבנה נר ההופי

לא רבות השתנה במבנהו של נר ההופי המקורי. כמובן שאין מדובר בנר רגיל שאנו מכירים אלא בנר ארוך וחלול העשוי מבד פשתן הטבול בדונג עם צמחי מרפא כמו קמומיל, מרווה ושמנים אתריים המביאים מרפא ומזור למטופל.

דרך ביצוע הטיפול

בתחילת הטיפול מתבצע תשאול מקיף של המטופל. לאחר מכן אני מבצע עיסוי לימפתי בעזרת שמנים מיוחדים שנועדו לכך. לאחר שהמטופל שוכב על צידו, הנר מוחדר בצורה עדינה מאוד לחלל החיצוני של האוזן . בחלקו העליון של הנר מודלקת אש אשר גורמת לשחרור אדי צמחי המרפא לחלל האוזן דבר הגורם לעזרה בריפוי. תוך כדי נוצרת שאיבה של נוזלים עודפים והסירומין העודף הקיים בתוך האוזן. בסיום העבודה על האוזן אני מטפטף 3 טיפות של תערובת מיוחדת של שמנים אתריים לתוך האוזן וסוגר את המקום עם צמר גפן לשמירה וסטריליות. פעולה זו חוזרת גם עם האוזן השנייה. בסיום העבודה על שתי האוזניים אני מורח ויטמין E באזור בו עשיתי עיסוי לימפתי, על מנת לנטרל את פעולת השמנים. במיקרים רבים המטופלים נרדמים תוך כדי עבודה ומגיעים לדרגת רוגע גבוהה מאוד.

המצבים בהם נטפל בעזרת נרות הופי

כאבי אוזניים

דלקות אוזניים

סילוק שעווה עודפת מהאוזניים

כאבים ודלקות גרון

כאבי ראש

מיגרנות

עוזר בהוצאת נוזלים מהאוזניים

עוזר לבעלי מכשירי שמיעה בניקוי תקופתי של האוזן

צלצולים באוזניים

סינוסיטיס

במיקרים רבים מחליף את ניתוח ה”כפתורים” באוזניים שעל ילדים לעבור.

שחרור ליחה

המצבים בהם לא נטפל בנרות הופי

לאחר ניתוח כפתורים

נקב בקרום עור התוף

מיקרים של זיהומים חיצוניים באזור האוזניים

ציסטה באוזן

הטיפולים בנרות הופי מיועדים לילדים מגיל 4 ולמבוגרים.

העבודה עם נרות ההופי נעימה מאוד , לא גורמת לכאבים כלשהם וגורמת למטופל רוגע רב.

להזמנות ובירורים טלפון 050-8092266